Beton kojarzony jest zwykle z przestrzenią miejską. Ciężki, oporny i szary wydaje się mieć niewiele cech wspólnych z architekturą ogrodów. Jednak ten materiał to doskonały budulec dla trwałych i pięknych rzeźb ogrodowych, które oryginalnie komponują się z zielenią i kwietnikami.

Najistotniejszą cechą betonu jest trwałość. To materiał niezwykle odporny na różne warunki atmosferyczne. Rzeźby ogrodowe narażone są na skrajne warunki pogodowe, a beton gwarantuje wieloletnią trwałość, w przeciwieństwie do wyrobów ceramicznych. Beton wykorzystywany do obróbki artystycznej ma inną teksturę niż beton architektoniczny – jego powierzchnia jest chropowata i nierówna, dzięki czemu figury elegancko komponują się z roślinnością. Betonowe rzeźby ogrodowe wyglądają niczym wykute w kamieniu naturalnym, majestatycznie i zachwycająco, a przy tym ich cena jest o wiele korzystniejsza.

Beton to materiał wszechstronny, który pozwala na oryginalną obróbkę. Dzięki temu możemy wykonać wymarzoną przez Państwa rzeźbę, która odda charakter wnętrza ogrodu. Rzeźby betonowe wykonywane są z najwyższej jakości materiałów i impregnatów, co gwarantuje wysoką jakość i odporność na lata.

Back to top