Wszystkie oferowane przez nas rzeźby ogrodowe wykonywane są ręcznie przez artystę. Nie zajmujemy się produkcją masową, a każda rzeźba powstaje z pasji i zamiłowania do sztuki.

Joanna Orłow jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie (kierunek Wystawiennictwo) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (wydział Projektowania graficznego). Pracowała w wyuczonym zawodzie, realizując rozmaite projekty dla agencji reklamowych, firm prywatnych, wydawnictw oraz instytucji. W tym czasie rozwijała swoje umiejętności, jak również kształtowała swój styl i warsztat artystyczny.

W ostatnich latach postanowiła odrzucić kompromisy, by w pełni oddać się swoim prawdziwym pasjom: rękodzielnictwu, malarstwu oraz ogrodnictwu. Tak narodziła się przydomowa pracownia, w której dziś powstają oryginalne rzeźby do ogrodu.

Dlaczego właśnie rzeźby ogrodowe?

Umiłowanie natury oraz konieczność stworzenia od podstaw aranżacji własnego ogrodu dały początek tej pasji. Nie mogąc znaleźć w sklepach odpowiednich dekoracji – w pracowniach ceramiki czy komercyjnych sklepach – artystka po prostu stworzyła je sama. W taki sposób powstały poidła, płytki, instalacje oraz większe i mniejsze rzeźby, stanowiące urozmaicenie zieleni w ogrodzie.

Jak powstaje rzeźba?

Proces twórczy rozpoczyna się od szkicu, następnie powstaje zbrojony szkielet, a później przy pomocy odpowiednich mieszanek cementowych ostateczna forma rzeźby. Przy użyciu najwyższej jakości farb oraz impregnatów nadaje się ostateczny charakter dziełu. W ten sposób autorka połączyła ukochane dziedziny sztuki: malarstwo oraz rzeźbę.

Artystka, która osobiście uwielbia przyrodę, stara się, aby rzeźby nie stały się konkurencją dla roślinności. Projektując ma na uwadze, by rzeźba nie przytłaczała, a stanowiła jedynie tło dla roślinności i subtelnie podkreślała indywidualny charakter ogrodu – miejsca, które powinno zachować swoją tajemnicę i relaksujące oblicze.

Back to top