Karmniki dla ptaków

6 Products

Filtry
Wykonane

    Karmnik dla ptaków to nie tylko piękny, drewniany domek. Karmniki to przede wszystkim miejsca, gdzie ptaki mogą znaleźć pokarm i wodę, które człowiek im zostawia. Dokarmianie małych ptaków zimą jest niezbędne, by mogły przeżyć, gdy śnieg i mróz uniemożliwiają im samodzielne zdobycie jedzenia.

    Drewniane karmniki dla ptaków to połączenie stylowej dekoracji z pomocą, jaką możemy nieść sikorkom, wróblom, kosom i innym gatunkom ptaków, które pozostają u nas na zimę. Karmienie ptaków zimą to frajda dla dzieci, które mogą na żywo oglądać naturę. Karmnik ustawiony na parapecie okna daje możliwość obserwacji ptaków przez szybę.  Karmniki możemy umieścić w wielu miejscach – w ogrodzie, na tarasie, na balkonie. Zachęcamy również do ustawiania karmników w ustronnych miejscach na osiedlach mieszkalnych (na krzewach lub drzewach).

    Kolekcja karmników DZIECI LASU to 5 stylowych, drewnianych karmników, których budowa nawiązuje do baśniowych postaci. Chatka Hobbita to karmnik o minimalistycznym wzorze, Domek Fauna to karmnik, który przywodzi na myśl typowo leśne schronienie, Dworek Chochlika wykonany został w skandynawskim stylu, Rezydencja Elfa to klasa i styl same w sobie, a Kącik Yeti to nowoczesny domek dla ptaków.

    Karmiąc ptaki zimą pamiętajmy o tym, by to co wsypiemy do karmnika było pożywieniem pełnowartościowym, zapełniającym brzuszki i przede wszystkim – nieszkodliwym.  Dla sikorek wsypiemy do karmnika łuskane nasiona orzechów włoskich oraz słonecznik, dla kosów i kwiczołów powinniśmy przygotować jarzębinę, dziką różę, suszone morele lub dziki bez, wróbelki będą szalenie zadowolone z pszenicy, prosa, żyta oraz drobnej kaszy (mniam), a czyżyki uwielbiają nasiona olchy, wierzby, brzozy i świerku.