Dlaczego powstał nasz sklep?

Z potrzeby obcowania z oryginalnymi, pięknymi przedmiotami, stworzonymi przez ludzkie ręce.

Misa dekoracyjna - ORLOF Joanna Orłow
Nasza historia

Wszystko zaczęło się od pomysłu Asi

Pewnego dnia, jakieś 8 lat temu, przekopywałam internet w poszukiwaniu niepowtarzalnych ozdób do ogrodu. Niestety, cały czas trafiałam na te same, tandetne dekoracje. Niczego ciekawego nie znalazłam. Ale narodził się pomysł, że „zrobię sobie sama”.
Coś artystycznego i fajnego.

W końcu mam wykształcenie plastyczne! A tworzenie przeróżnych, nietuzinkowych form, w tym rysunków, obrazów, rzeźb, to coś tylko mojego. Lubię to robić i mogę śmiało powiedzieć, że to moja pasja. No i odskocznia od codzienności, w której sprawuję poważną funkcję żony 😉 I mamy 3 wspaniałych dzieciaków.

0

lat temu

wszystko się zaczęło...

2013

Trudne początki

Chciałam stworzyć coś trwałego, co latem wytrzyma największe upały, a zimą śnieg i mróz. Dekoracje, które mogą ozdabiać ogród przez cały rok. Wybór padł na beton

Pierwsze betonowe mieszanki były dalekie od doskonałości. Powstawały metodą prób i błędów. Na szczęście wspierał mnie i wytrwale ze mną pracował mój mąż, Jacek. Kolejnym krokiem było dodanie koloru. W trakcie poszukiwań idealnych barwników do betonu trafiliśmy do eksperta w tej dziedzinie. Pan Jerzy wspomógł nas swoją wiedzą i nasze pierwsze ozdoby zaczęły nabierać barw i wyglądu szklonej ceramiki. A współpraca, którą nawiązaliśmy w tamtym czasie, trwa do dziś.

W ten sposób powstały misy-prototypy. Nieudane, niekształtne, ale tylko moje! A co najważniejsze, z wytrzymałego betonu i w pięknych, odpornych na słońce czy mróz kolorach. Misy ogrodowe, w które włożyliśmy z mężem mnóstwo pracy i serca. Do tego kompletnie inne od typowych ogrodowych ozdób — „bajkowych” krasnali czy „swojskich” bocianów i wiatraków 😉 

No i tak zrealizowaliśmy mój pomysł. Spełniło się moje marzenie o niepowtarzalnych ozdobach ogrodowych, które naturalnie wtapiają się w krajobraz. Nasze misy nie przytłaczają ogrodu, ale delikatnie podkreślają piękno natury. Mogą też, w zależności od wybarwienia, być pięknym akcentem kolorystycznym wśród zieleni. 

Z czasem okazało się, że nasze misy, które służyły głównie jako poidła dla ptaków i owadów, podbiły nie tylko ogrody. Zaczęły ozdabiać tarasy i balkony naszych klientów. Ale ponieważ są towarem sezonowym, który sprzedajemy głównie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, podjęłam decyzję o rozszerzeniu oferty. I zaczęłam się zastanawiać, co chcę do naszej oferty dodać.

Nasza przyszłość

Z ogrodów i tarasów do domu

Wybór padł na przedmioty, które wykonują artyści-rzemieślnicy. Rzeczy ładne, nietuzinkowe, z naturalnych materiałów. Już nie tylko do ogrodu, na taras czy balkon, ale też do wnętrz. Szukam niepowtarzalnych ceramicznych i drewnianych dekoracji. Starannie zaprojektowanych i wykończonych, z przyjemnymi w dotyku, naturalnymi fakturami. Nasze dekoracje to pomysły i projekty artystów i rzemieślników m.in. z Hiszpanii czy Litwy. 

Chcę, żeby niepowtarzalne ozdoby z naszego sklepu ocieplały wnętrza i dodawały im przytulności. Żeby cieszyły oko i sprawiały, że dom staje się oazą spokoju. 

Dekoracje w naszym sklepie są dziełami artystów i rzemieślników. Wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno, ceramika czy beton. Pozwolą Ci poczuć pod palcami gładkie drewno z wyczuwalną teksturą słojów. Dotknąć porowatej, fakturowanej powierzchni betonu czy ceramiki. Dzięki nim zrozumiesz, jaką przyjemność daje otaczanie się przedmiotami z naturalnych materiałów.

Przedstawiamy Ci twórczość artystów-rzemieślników, którzy wkładają w swoje rękodzieło serce.

Odkryj te nietuzinkowe dzieła sztuki i zaproś je do swojego ogrodu i domu.

Nasze wartości

Poczucie estetyki

Uwielbiamy piękne i estetyczne rzeczy, i chcemy się dzielić nimi z Tobą i innymi, którzy również doceniają wyjątkowość

Staranność

Wszystkie rzeczy do naszej galerii dobieramy z dużą starannością, abyś mógł znaleźć to czego szukasz

Wyjątkowość

Sprzedajemy tylko wyjątkowe produkty, takie, które sami chcemy mieć w swoim otoczeniu