Dekoracje na Halloween 2021. Jak przystroić dom z zewnątrz i wewnątrz na najstraszniejszą noc w roku.

Halloween co roku obchodzimy tego samego dnia – 31 października, czyli dzień przed świętem Wszystkich Świętych. Halloweenowe zabawy, wróżby i zwyczaje sprawiły, że coraz chętniej bierzemy w nich udział. Jest to zabawa nie tylko dla dzieci i młodzieży. Podczas halloween dorośli również przebierają się za potwory i mogą znów poczuć się … sami wiecie jak. W tym roku (dla przypomnienia, mamy obecnie 2021 rok) w Halloween wypada również zmiana czasu z letniego na zimowy, a imieniny obchodzą m.in. Urban, Narcyz, Wolfgang, Saturnin i Godzimir – wszystkiego najlepszego.  Halloween to doskonała sposobność do zorganizowania fantastycznej imprezy w domu, najlepiej – przebieranej. O propozycjach halloweenowych strojów pisaliśmy już w poprzednim artykule, dzisiaj natomiast podpowiemy, jak przystroić dom na taką okazję.

Symbole halloween. Jak udekorować dom na halloweenową imprezę.

Halloween to idealna okazja na imprezę z prawdziwego zdarzenia. Przede wszystkim niezbędna jest dynia. Bez niej nie ma halloween. Dynia powinna być solidnych rozmiarów, minimum wielkości głowy. Dynię należy wydrążyć, a następnie wyrzeźbić w niej twarz potwora. Przykład znajdziecie poniżej.

Do tego zadania przyda się bardzo ostry nóż (krótki lub średniej długości) oraz zmywalny marker lub długopis. Najpierw narysujcie na dyni kształty, które chcecie wyciąć, a potem, podążając za liniami, ostrożnie je wytnijcie. Dynia może być zadowolona i uśmiechnięta, przerażona, milcząca lub sprawiająca wrażenie krzyczącej. Grunt, by miała w środku miejsce na świeczkę – zapalona w takim dyniowym lampionie tworzy niesamowity nastrój. Halloweenowe dynie to dekoracje szalenie uniwersalne, ponieważ możemy je postawić nie tylko w mieszkaniu, ale i na zewnątrz – w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Dyniowe lampiony podczas halloween powinny również witać gości przed drzwiami.  Halloweenowe dekoracje to wszystko to co kojarzy się nam z horrorem. Zmień swój dom w przerażającą posiadłość. Poniżej przedstawimy Wam podpowiedź dotyczącą dekoracji na halloween, czyli tzw. co jak i gdzie.

  • straszne pajęczyny – najlepiej je zrobić z białej nitki, zwłaszcza, że najstraszniej wyglądają nie te, które są pięknie utkane i nietknięte, ale te, które wyglądają na zmechacone i poplątane. W sklepach są dostępne różnej wielkości pająki z gumy lub plastiku, więc śmiało możemy kilka z nich doczepić do zwisającej z żyrandola, lampy czy ściany pajęczyny. Fuuuu.
  • ozdobna dynia – wycięta lub pomalowana, to nie ma znaczenia, jak ją przygotujemy, grunt, by była.
  • trupie czaszki i piszczele – tego nie da się zrobić w domu (nawet nie próbujcie), więc polecamy kupić plastikowe kości i czaszki.
  • potworne papierowe torebki – chyba każdy z nas ma w domu papierowe, eko torby na zakupy. Wystarczy namalować im  przy pomocy flamastra (farby odradzamy, ponieważ papier w tych torbach jest bardzo cienki) straszne twarze. Najlepiej wyglądać będzie podobizna Frankensteina, ze względu na podobieństwo kształtu głowy do kwadratowej torebki.
  • upiorne nietoperze z papieru – prosta i robiąca wrażenie dekoracja – z czarnego kartonu należy wyciąć kształt nietoperza (możecie namalować szablon sami lub znaleźć gotowy na internecie). Wycięte z czarnego kartonu nietoperze możemy powiesić na oknie lub na drzwiach, a także do lampy czy karnisza.
  • misa pełna okropności – czyli tzw. stół szwedzki. Będzie do tego potrzebny duży (ale naprawdę duży) półmisek, a najlepiej ogromna misa, ręcznie robiona (potwory, wampiry i wilkołaki nie używają plastiku), którą przystroić należy pajęczyną (z nici). To, co znajdzie się w misie to już nasza kulinarna fantazja – mogą to być gotowe przekąski takie jak chipsy lub coś bardziej finezyjnego: marynowane grzybki z twarzą ducha, straszne tortille, kokosowe oczy, potworne ciasteczka, kanapki mumie lub upiorne paszteciki, co tam kto lubi. Ważne, by podane zostały na odpowiednich misach, które nie będą wyglądały współcześnie.
  • wszystko, co czarne – świeczki, balony, confetti – wszystkie imprezowe dekoracje, ozdoby i dodatki, które są w kolorze czarnym nadadzą się idealnie.

Oceń nasz wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.